Щоденник Копа Америка. Передбачуваний розгром від Аргентини і катастрофа Мексики

На Копа Америка Сентенаріо зіграні два останні чвертьфіналу, які вийшли неймовірно результативними.

Збірні Аргентини і Чилі виявилися найрезультативнішими ще за підсумками групового етапу, залишилися такими вони і на стадії плей-офф. Але хто міг подумати, що чилійці заб'ють так багато?

Шок дня. Розгром Мексики

Важко аналізувати матч, який завершився з рахунком 7:0. Очевидно, що такого результату не очікував ніхто в парі, яка обіцяла стати найбільш інтригуючою на стадії чвертьфіналу. Очевидно, що в якийсь момент мексиканці просо кинули грати і дозволили чилійцям зробити з собою все, що захочеться. Очевидно, що у Чилі в цей вечір все виходило, тоді як у опонента все валилося з рук.

Можна багато чого списати в цьому розгромі на психологію і закінчення гри фактично після першого тайму, але варто все ж сказати ще про дві речі. Перша – якщо Мексика, виплеснувши чимало емоцій у стартовому матчі турніру проти Уругваю, згодом видихалась, то збірна Чилі з кожним новим матчем лише додавала. Правда, ми вважали, що прогрес пов'язаний лише з іменами трьох лідерів Ла Рохи – Санчеса, Варгаса і Відаля, але звітний поєдинок довів, що чилійці набирають саме як команда.

Другий фактор, який хотілося б відзначити – це тренерські рішення. Наставник Триколірних Хуан Карлос Осоріо скільки завгодно може бути прекрасним тактиком, але його рішення відмовитися від Рафи Маркеса в стартовому складі на матч проти Чилі стало великою помилкою. Так, він вже не молодий і бажання тренера виставити на чинного чемпіона Америки більш мобільний і свіжий складу можна зрозуміти, але ж з ветераном, хто грає з перших хвилин, Мексика виграла 2 матчі з 2-х, так і його безцінний досвід укупі з лідерськими якостями навряд чи б дозволили команді так розвалитися. На тлі рішень Осоріо яким же крутим ходом стала поява у складі Чилі Едсона Пуча! Людина, яка жодного разу не з'явився у старті в трьох попередніх матчах, вийшов і став одним з героїв, вколотивши перший і останній цвяхи в мексиканську труну.

Закономірність дня. Розгром Венесуели

Якщо погрому мексиканців не очікував ніхто, то ось результат іншого чвертьфіналу, грався в той же день, не здивував. Впевненої перемоги Аргентини чекали, геройств Мессі чекали – і все це було на стадіоні в Фоксборо. Глядач пішов задоволеним, якщо, звичайно, він не приходив вболівати за Венесуели. Винотинто, до речі, виглядали досить пристойно, незважаючи на великий рахунок і свій статус міцної команди цілком себе виправдали. Просто клас суперника виявився настільки вище, що навіть вистрибування зі штанів не допомогло б венесуельцям перемогти.

Герой дня. Лео Мессі

Чотири голи Едуардо Варгаса – це, звичайно, здорово, але там суперник фактично не грав у футбол, «розслабившись і отримуючи задоволення». Тому виділимо саме Мессі з його голом і двома асистами. Вже не знаємо, чи борода так позитивно впливає на Ліонеля в матчах за збірну, то аргентинець надихнувся переглядом матчу за участю його друга Кріштіану на Євро, але факт залишається фактом – давненько Лео не був такий гарний у майці національної команди. І є великі сумніви, що він взагалі бував так гарний у грі за Аргентину.

Піжон дня. Хуан Мануель Сейхас

Звичайно, навіть забий Сейхас свій пенальті, Венесуела все одно не змогла б пройти цю збірну Аргентини. Але виконувати «паненку» в такий момент і на такому рівні було зовсім не обов'язково. Та ще й так жахливо виконувати.

Цифри дня

54 – Саме стільки голів за збірну тепер у Лео Мессі, і він зрівнявся за цим показником з кращим бомбардиром в історії Альбіселесте Габріелем Батистутой.

34 – А це вже показник голів за збірну Алексіса Санчеса, і він наздогнав за нього Івана Саморано. Більше тільки у Марсело Саласа – 37.

90 – Стільки років пройшло з тих пір, як гравець збірної Чилі забив чотири голи в одному матчі на Копа Америка. В 1926-му році це зробив Давид Арельяно у грі проти Болівії (збірна Чилі виграла 7:1), зараз же подвиг повторив Еду Варгас.

Тролінг дня. Фанат збірної Чилі

Прийшов на трибуну до мексиканцям і насипав солі на рани і без того розчавленим уболівальникам. Добре, що мексиканські хлопці попалися спокійні, інші б могли покалічити.

Chileno troll #MEXvsCHI #ChilevsMexico #CopaAmerica pic.twitter.com/LTJmtGss27 Chico hiperactivo (@asbelhiper) 19 червня 2016 р.

Прогноз дня. Борода Мессі

У соцмережах прикинули, якою повинна бути борода Лео, щоб Аргентина разом з ним виграла чемпіонат світу в 2018-му році. Адже рослинність на обличчі Мессі, судячи з усього, на фарт.

Аргентина – Венесуела 4:1

Голи: Ігуаїн, 8, 28, Мессі, 60, Ламела, 71 – Рондон, 71

Аргентина: Ромеро – Меркадо, Отаменді, Рохо, Морі – Маскерано, Аугусто Фернандес, Банега (Більяр, 80), Гайтан (Ламела, 67) – Ігуаїн (Агуеро, 74), Мессі.

Венесуела: Ернандес – Фельчер, Анхель, Вискаррондо, Гонсалес – Герра, Рінкон (Веласкес, 85), Сейхас (Хуанпи, 55), Саласар – Мартінес (Дель Валье, 80), Рондон.

Попередження: Гайтан – Сейхас, Анхель, Саласар, Рондон.