Євро-2016. Підсумки дня

Наш сайт виділяє найбільш цікаві моменти шостого ігрового дня чемпіонату Європи.

Вчора двома матчами групи F закінчився перший тур Євро, а вже сьогодні на полях Франції зіграно три поєдинки другого. Расія ускладнила собі завдання потрапити в раунд плей-офф, швейцарці і румуни розписали мирову, а господарі турніру ледве обіграли Албанію.

Не обійшлося і без чергового скандалу з уболівальниками. Напередодні англійські разом з валлійським фанатами взяли участь у невеличких бійках з расєйскими (з марсельскими заворушеннями, звичайно, не зрівняється), але в день матчу все було спокійно – словаки і росіяни поводилися зразково-показовим чином. Основна спека послідувало через кілька годин після поєдинку: на вуличках Лілля британці знову єдиним фронтом виступили проти своїх суперників, а поліції міста довелося застосувати сльозогінний газ.

Словаччина – не Англія

Перший матч у сьогоднішній програмі дня був зіграний учасниками групи В – Расія і Словаччина воювали в раніше згаданій містечку на півночі Франції. Підопічні Леоніда Слуцького були в доброму гуморі, адже в своєму стартовому поєдинку вони відібрали очки в Англії, в той час як Словаччина поступилися Уельсу.

І стриманий оптимізм росіян був застосований на теорії: за перші тридцять хвилин зустрічі наші північні сусіди завдали більше ударів по воротах словаків, ніж за весь матч проти Англії. Тим не менш, Матуш Козачик дуже рідко вступав у гру, а по завершенні півгодини гри білі і зовсім вийшли вперед – Володимир Вайсс першим ударом у площину воріт Ігоря Акінфєєва відкрив рахунок у матчі.
На цьому біди росіян не закінчилися: перед самою перервою Марек Хамшик красивим ударом з гострого кута подвоїв перевагу своєї збірної. Словаччина стала першою командою на Євро, якій вдалося забити два м'ячі в першому таймі.

На другу половину зустрічі Леонід Слуцький освіжив центральну лінію і це пішло на користь. Майже весь другий тайм росіяни провели на чужій половині поля, але забили лише одного разу. Словаки замкнулися у своїй штрафній, але встояли і не дали знову Расії врятуватися за кілька хвилин до фінального свистка. Перша перемога колективу Яна Козака, яка ставить у дуже незручне становище росіян, а Уельсу – шанс вже завтра оформити вихід до 1/8 фіналу.

Герой матчу

Головним і кращим гравцем поєдинку без жодних вагань можна назвати Марека Хамшика. Лідер і диригент збірної Словаччини віддав гольовий пас зі своєї половини поля на Володимира Вайсса і сам відзначився голом-красенем з гострого кута. Через капітана йшла гра всій збірній, півзахисник не здійснив жодної обрізки, і саме гол Марекьяро став першим м'ячем в історії, забитих гравцем італійського Наполі на чемпіонатах Європи. Крім іншого, Хамшик і Вайсс повторили досягнення Уейна Руні і Пола Скоулза 2004 року – тоді англійці також ассистрировали один одному і відзначилися у воротах суперника.

Нічия у столиці

Поєдинок між швейцарцями і румунами пересічному глядачеві футболу не уявляв особливого інтересу. Як підсумок, Парк де Пренс сьогодні був заповнений лише на 80% — вболівальників різних сторін зрідка розбавляли нейтральні глядачі, а вперше по ТБ можна було побачити порожні місця.

Тим не менше, гра виявилася досить-таки живий з перших хвилин. Як і в матчі проти албанців, свої шанси відзначитися втратив Харіс Сеферович. Натомість румуни забили після своєї першої атаки – Верстата у другій зустрічі відзначився з пенальті. Трохи пізніше захисник жовтих Сепунару міг і зовсім збентежити годинникарів, але влучив у штангу.

Залишився годину гри пройшов під контролем швейцарців, створивши чи не десяток моментів, але відзначилися лише одного разу – екс-динамівець Адмір Мехмеді своїм гарматним ударом ледве не порвав сітку воріт суперника. Варто відзначити, що нападаючий став першим представником своєї країни, якому вдалося відзначитися і на чемпіонаті Європи, і на Мундіалі.

Перевага Швейцарії щодо володіння м'яча 70% на 30% у другий гол так і не втілилася. Нічия 1:1 — підопічні Володимира Петковича на кілька годин очолили свій квартет, а румуни розжилися своїм першим очком.

Герой матчу

Граніт Джака продовжує бути господарем середньої лінії серед обох команд. Як і в матчі першого туру, швейцарець віддав найбільше пасів і створив небезпечних моментів. Джака був найактивнішим на полі, коментатори найчастіше вимовляли його ім'я, а його проникаючі паси то і справа доходили до партнерів. У матчі проти Франції у Граніту обов'язково з'являться шанси відзначитися результативним дією, а уболівальники лондонського Арсеналу не можуть натішитися новому придбанню Канонірів.

Вимучена перемога

Перемога над Румунією, видобута на останніх хвилинах, залишила багато питань по грі господарів турніру. Дідьє Дешам відразу ж зробив висновки, і на матч проти албанців залишив в запасі Поля Погба і Антуанна Гризманна, а в старті з'явилися молоді Антоні Мартіаль і Кінгслі Коман. І прогадав – у першому таймі його підопічні не змогли створити жодного небезпечного моменту біля Этрита Беріші.

На правах фаворита Ле Бле заволоділи ініціативою в матчі, але гравці Албанії грамотно і впевнено діяли в обороні: герой останніх днів Дімітрі Пайє був повністю закритий захисниками суперника, перекривши новому лідерові Франції кисень. Переважно господарі намагалися завдати загрозу володінь Беріші з допомогою навісів з флангів, але і тут французам нічого не світило. На перерву команди пішли з нудними нулями на табло, а глядачі на красені Велодромі свистіли на адресу своїх улюбленців.

Другий тайм пройшов під диктовку Синіх, але саме шкиперци створили перший по-справжньому гольовий момент у матчі – Мемушай потрапив у штангу воріт Льоріса і змусив понервувати уболівальників Франції.

Після перерви на полі з'явився Поль Погба, а пізніше і Антуан Грізманн підсилив атаку збірної. Французи навалилися на штрафну албанців, але їм не вистачило точності – двадцять один удар гравців Триколірних виявилися неточними. Коли здавалося, що албанці створять ще одну сенсацію на Євро, господарі відзначились – на 90-й хвилині спасителем Франції став Грізманн. А вже в доданий час Дімітрі Пайє встановив остаточний рахунок в матчі, вирвавшись в одноосібні лідери у списку бомбардирів. Три очки для команди Дешама, нуль для Де Бьязи.

Герой матчу

Звичайно, героєм матчу можна назвати Антуанна Гризманна, який приніс перемогу своїй збірній, але найкращим гравцем поєдинку, все-таки, назвемо Эльсида Хисая. Правий захисник албанців не тільки сумлінно відпрацьовував в обороні, але й часто ходив вперед. Хисай повністю зжер лівий фланг французів, нічого не дозволив зробити Мартиалю. Те, що Албанія грала на рівних у першому таймі і не пропустила аж до дев'яностої хвилини – заслуга захисника італійського Наполі.