Євро-2016. Підсумки дня

Наш сайт виділяє найбільш цікаві моменти дев'ятого ігрового дня континентальної першості у Франції.

Черговий день чемпіонату Європи у Франції знову не закінчився без пригод. На цей раз відзначилися фанати збірних Ісландії та Угорщини, які перед матчем своїх улюбленців влаштували побоїще прямо на трибунах. Правоохоронцям знову довелося застосовувати в бік порушників сльозогінний газ. Можна не сумніватися, що УЄФА не залишить без уваги дії вболівальників і покарає Федерації футболу цих країн.

До цих подій стало відомо, що у понеділок УЄФА оприлюднить рішення, прийняте щодо Хорватського футбольного союзу та Федерації футболу Туреччини за дії фанатів у вчорашньому матчі збірних (2:2). Нагадаємо, за п'ять хвилин до закінчення матчу між Хорватією та Чехією хорватські фанати почали кидати фаєри і петарди прямо на полі, з-за чого арбітр зустрічі Марк Клаттенбург був змушений зупинити поєдинок.

Проте, УЄФА буде розглядати дії не тільки хорватських уболівальників. Так, турецьким фанатам інкриміновано використання димових шашок, піротехніки і проникнення на футбольне поле.

Також вдень стало відомо, що з Франції депортували 20 расєйских уболівальників, які причетні до безладів у Марселі до і після матчу проти Англії (1:1). Цікаво, що незважаючи на депортацію, глава расєйскої фан-групи Олександр Шпригин заявив, що ці ж вболівальники повернуться в Тулузу, де Расія в понеділок зіграє з Уельсом.

Що стосується футболу, то сьогодні глядачі побачили впевнену перемогу Бельгії, цікаву гру між Угорщиною та Ісландією, а також позбавлену удачі Португалію.

Результативна Бельгія

Слідом за іспанцями, забившими вчора вперше на турнірі три голи, «троячку» в ворота свого суперника відвантажили бельгійці. Постраждала від Червоних дияволів збірна Ірландії, яка явно вийшла на матч з метою відстояти нічийний результат. Після поразки в понеділок від Італії (2:0), підопічні Марка Вильмотса кров з носу потрібно було перемагати ірландців. Сьогоднішній невиграш міг поставити Бельгії у вкрай скрутне становище перед останнім матчем у групі.

Однак, з тиском, що безумовно виявлялася на команду, Бельгія впоралася і без особливих труднощів обіграла свого опонента навіть незважаючи на те, що свою перевагу в голи бельгійці втілили лише у другій половині зустрічі. Через три хвилини після початку другого тайму Кевін Де Брайне, отримав порцію критики після першого матчу, покотив в центр на Лукаку, який класним ударом відправив м'яч у сітку воріт суперника. Після цього Червоні дияволи продовжили насідати на ворота Рандольфа, що вилилося у ще два взяття воріт. Другий м'яч головою забив Аксель Вітсель, ну а крапку в матчі поставив все той же Ромелу Лукаку, який скористався пасом Едена Азара і з близької відстані розстріляв ворота ірландців.

Домінуюча Угорщина

Ісландія та Угорщина підходили до очного протистояння у відмінному настрої, адже обидві збірні в першому турі змогли взяти перші очки на турнірі. Мадяри сенсаційно обіграли збірну Австрії (2:0), а підопічні Ларса Лагербека звели внічию поєдинок проти більш іменитої Португалії (1:1).

Перемога однієї з команд у цій зустрічі давала чудові шанси на продовження боротьби в турнірі.
Сама зустріч проходила під диктовку збірної Угорщини, адже ісландці лише зрідка виходили на чужу половину поля. Перевага Мадярів красномовніше за все проявляється в цифрах, а саме у відсотку володіння м'ячем, що в середньому становило 67% проти ісландських 33%.

Що стосується моментів, то тут перевага на боці підопічних Бернда Шторка, але вже не такий явний. Протягом всієї гри, активно виявляв себе Балаж Джуджак. Саме його постріли зі штрафних ударів часом доставляли певні проблеми голкіперу збірної Ісландії Ганнесу Халльдоурссону. Також з кращого боку проявив себе і Ласло Кляйнхайслер, який брав участь буквально у кожній атаці збірної Угорщини.

Моменти моментами, а гол першими забили футболісти збірної Ісландії – Гілфі Сігурдссон впевнено реалізував пенальті на 39-й хвилині зустрічі після того, як у власному штрафному майданчику порушив правила Тамаш Кадар, зупинивши не за правилами Арона Гуннарссона. На перерву команди пішли за мінімальної переваги збірної Ісландії.

Другі 45 хвилин проходили практично в тому ж ключі, що і перша половина зустрічі – Угорщина атакувала, Ісландія оборонялася, вичікуючи шансу на контратаці. Мадяри щільно насіли на чужу штрафну, не даючи супернику навіть натяку на якісну позиційну атаку. Ісландія схоже, що навмисне притиснулася до власних воріт, тримаючи в розумі перевага в один м'яч. Однак ці думки не врятували команду Ларса Лагербека від пропущеного голу на останніх хвилинах – Біркір Севарссон на 88-й хвилині зрізав м'яч у власні ворота після прострілу справа від Неманьї Ніколича. Цей м'яч приніс збірній Угорщини одне очко, яке практично гарантувало їм участь в 1/8 чемпіонату Європи. У Ісландії відтепер два пункти, і безумовно матч проти Австрії у заключному турі стане ключовим для країни льодів в контексті боротьби за вихід у плей-офф.

Нефартовие португальці

Поразка в першому матчі від угорців (0:2) поставило австрійців у вкрай незавидне становище перед матчем з фаворитом групи — Португалією. А нічия «європейських бразильців» в поєдинку з Ісландією (1:1) зробила цей матч чи не вирішальним для обох колективів. На протязі всього матчу команда Фернанду Сантуша володіла перевагою, раз по раз створюючи небезпеку біля воріт Роберта Альмера, який сьогодні провів зразковий поєдинок.

Альмер сьогодні здійснив 6 класних сейвів, тим самим дозволивши своїй команді, виходячи з ходу поєдинку, задовольнятися заповітної нічиєю. Так, голкіпер нічим не міг допомогти збірній при пробитті пенальті, який виконував Кріштіану Роналду, який сам заробив для себе одинадцятиметровий удар, але тут голкіпера виручив сам Роналду, пробивши у стійку.

Справедливим підсумком сьогоднішнього матчу, швидше за все, була б перемога Португалії, адже австрійці за весь матч лише раз пробили в площину воріт суперника і більшу частину ігрового часу відсиджувалися в обороні, а команда Сантуша домінувала і створювала небезпечні моменти впродовж усіх 90 хвилин поєдинку.

Герой дня

Форвард збірної Бельгії Крістіан Бентеке оформив дубль у сьогоднішньому матчі проти ірландців, тим самим дозволивши своїй команді святкувати важливу перемогу.

Цікаво, що Лукаку вдалося вразити ворота суперника шість разів в останніх шести матчах за збірну. Крім того, 23-річний нападаючий став першим гравцем з ЧС-1998, який оформив дубль за національну команду на великому турнірі.

Невдаха дня

Ним став лідер і капітан збірної Португалії Кріштіану Роналду, який на 79-й хвилині матчу проти Австрії за рахунку 0:0 не зміг реалізувати одинадцятиметровий удар, пробивши у стійку воріт. Крім того, Кріштіану міг мінімум тричі вражати ворота Альмера, проте кожного разу переможцем з цієї дуелі виходив саме голкіпер австрійської збірної.

Додамо, що сьогодні сплив цікавий статистичний факт. Виявляється, що Кріштіану на чемпіонатах Європи та світу виконував штрафні удари 34 рази (найбільше в історії) і не забив жодного разу. 13 ударів португальця були заблоковані стінкою, 13 пройшли мимо воріт, а ще 8 були відображені воротарями. Сьогодні 31-річний форвард додав в цю «чудову» статистику ще три удари.