Євро-2016. Підсумки дня

Наш сайт виділяє найбільш цікаві моменти тринадцятого ігрового дня чемпіонату Європи у Франції.

Ось і підійшла до кінця групова стадія фінальної частини континентальної першості, що подарувала нам масу захоплюючих матчів, красивих голів, зачаровують комбінацій і люту підтримку вболівальників. Була й негативна сторона, так би мовити довколафутбольна. Перші 13 днів Євро-2016 запам'яталися глядачеві не лише футболом.

Чи не щодня ЗМІ рапортували про масові заворушення і побоїщах на вулицях міст, що приймають Євро. Вуличними бійками фанати не обмежилися і влаштовували заворушення прямо на стадіонах, внаслідок чого УЄФА відкривав низку дисциплінарних справ щодо Федерацій футболу провинилися країн.

За підсумками сьогоднішніх поєдинків остаточно сформувалися пари 1/8 фіналу Євро-2016. До 12 збірних, які стали відомі раніше, сьогодні приєдналися Португалія, Угорщина, Ісландія та Ірландія.

Божевільна стрілянина угорців і португальців

Незважаючи на те, що перед стартом 3 туру команда Бернда Шторка очолювала свою групу, до матчу проти збірної Португалії угорці підходив у якості явного аутсайдера. Нічийний результат, по суті, влаштовував обидві команди, адже при такому розкладі колективи б вийшли в 1/8 фіналу, але було наївно вважати, що «європейські бразильці» погодяться на нічию. При перемозі команда Фернанду Сантуша гарантовано зайняла б перше місце, тоді як поразка відправило би її додому. З першого місця угорців міг посунути лише сьогоднішній програш португальцям.

Звітний поєдинок подарував уболівальникам поки що найрезультативніший і, можливо, самий видовищний матч на Євро-2016. Збірна Угорщини в сьогоднішній грі тричі виходила вперед, але в підсумку так і не змогла втримати переможний результат. Коли португальці зрівнювали рахунок, здавалося, що вже нічого не врятує угорців, і вони пропустять ще. Але не тут-то було. Перший тайм команди звели внічию 1:1, а у другій половині почалося найвеселіше. У самому старті тайму Балаж Джуджак ударом зі штрафного вивів свою команду вперед, але вже через кілька хвилин Кріштіану Роналду знову відповів усім критикам, забивши чудовий гол п'ятою після прострілу з флангу.

Минуло ще п'ять хвилин і знову Джуджак несподівано вивів угорців вперед, але суперник здаватися не збирався, і через сім хвилин все той же Кріштіану Роналду відновив паритет у матчі, головою замкнувши передачу від Рікардо Куарежми. Зазначимо, що тут же Акос Елек міг забити четвертий гол своєї команди, але португальців врятувала штанга. Після цього команди заспокоїлися, адже розуміли, що така помилка може стати фатальною. Показовими були останні хвилини поєдинку, коли угорці протягом декількох хвилин просто катали м'яч на своїй половині поля, навіть не думаючи про перехід на чужу половину поля.

А Ісландія не така вже й маленька

Перед очною зустріччю, збірні Ісландії та Австрії мали майже однакові шанси на вихід в наступний раунд. Остров'яни мали лише на один пункт більше порівняно з австрійською командою. Цей матч повинен був вирішити, хто пройде до 1/8 фіналу, а хто поїде в аеропорт за квитками додому. Обох збірних у цій зустрічі влаштовувала лише перемога. Старт зустрічі ознаменувався моментом на другій хвилині матчу, коли Гудмундссон потужним пострілом з 18-ти метрів влучив у хрестовину воріт Альмера. Трохи пізніше, а саме на 11-й хвилині, збірна Австрії могла несподівано для всіх виходити вперед — Арнаутович мало не забив м'яч у ворота ісландської команди після того, як страж воріт Остров'ян забарився з ігровим снарядом в межах воротарського майданчика.

Обмінявшись небезпечними моментами, команди стали обережним аж до 18-ї хвилини, коли країна з населенням трохи більше 300 тисяч чоловік вийшла вперед — Бодварссон з близької відстані в падінні відправив м'яч у сітку воріт австрійської збірної, тим самим відкривши рахунок у звітному поєдинку. Після пропущеного м'яча австрійці більше володіли ігровою снарядом, проте до небезпечних моментів справа у команди Марселя Коллера не доходило.

Момент на 37-й хвилині потребує окремої уваги — Скуласон завалив на газон у власній штрафній Давида Алабу, за що головний арбітр зустрічі не роздумуючи, вказав на точку. До одинадцятиметрової позначки підійшов Александар Драгович, але реалізувати такий шанс гравець київського Динамо не зумів, відправивши м'яч прямісінько у стійку. Дотиснути свого опонента у збірної Австрії вийшло лише на 60-й хвилині вийшов на заміну Шепф, прибравши суперника, відправив м'яч точно в дальній кут воріт збірної Ісландії.

Завісу поєдинку, як і останні хвилини першого тайму, проходили під шквал атак збірної Австрії. З усіх сил намагалися штурмувати ворота свого опонента підопічні Марселя Коллера, проте вже в компенсований арбітром час, збірна Ісландії спіймала свого суперника на контратаці, що вийшов на заміну Траустасон зумів замкнути передачу праворуч від Ельмара Бьярнасона. Це взяття воріт відправило збірну Австрії додому, а також, що найголовніше — подарувало збірної Ісландії вихід в 1/8 фіналу, що стало величезним досягненням для національної команди.

Златан на мінорній ноті покидає збірну

Вчора зірка збірної Швеції Златан Ібрагімовіч оголосив, що він завершить кар'єру в збірній після континентальної першості у Франції. На Євро-2016 Ібра міг голосно грюкнути дверима, довівши, що він здатний «тягнути» не тільки свої клуби. Однак, це 34-річному форварду не вдалося. Златан, по суті, нічим не допоміг своїй збірній на Євро, показуючи хорошу гру лише в деяких епізодах. На жаль, але Франція не побачила цього Ібрагімовича, який часом самотужки може робити результат для своєї команди. Що і говорити, якщо лише в третьому матчі швед наніс перший удар в створ воріт на турнірі?

Сьогодні шведам, щоб вийти в плей-офф, обов'язково потрібно було перемагати бельгійців. Але на полі не було видно, що команда Еріка Хамрена вийшла, щоб домогтися вікторії. Бельгійці спокійно впоралися зі стартовим натиском опонента і відвели гру від своїх воріт. Протягом матчу здавалося, що Швеція сподівається лише на волю випадку, адже раз за разом футболісти вдавалися до дальніх ударів, які не приносили результату.

Другий тайм скандинави провели активніше, але все-таки на гол не награли. Бельгія протягом усього матчу вичікувала. Червоні дияволи діяли, як кажуть, від гри суперника. У другому таймі команди Марка Вильмотса було більше шансів на взяття воріт, що вилилося в цілком логічне забитий гол наприкінці зустрічі.

Ірландці вирвали путівку у плей-офф

До цього матчу команди підходили з різними завданнями. Ірландців для проходу далі влаштовувала тільки перемога. Італійці ж виходили на поєдинок вже знаючи, що в 1/8 їм доведеться протистояти чинним чемпіонам Європи — збірної Іспанії. Тому Антоніо Конте міг спокійно вдатися до ротації. У порівнянні з матчем проти Швеції, у старті вийшло 8 нових футболістів. У ірландців ж матч на лавці запасних почав кращий гравець матчу проти Швеції — Уес Хулахан. Замість нього на поле вийшов високорослий Деріл Мерфі.

З перших хвилин поєдинку ірландці демонстрували величезне бажання і зарядженість на гру. Де Шильо і Бернандески, які грали флангових півзахисників, явно не справлялися зі своїми обов'язками, тому нападники Скуадри Адзурри рідко отримували м'яч. Підопічні Мартіна о'ніла, незважаючи на знатність свого опонента, на протязі всього матчу виглядали краще за свого суперника.

Це розумів і Антоніо Конте і спробував внести корективи в гру за допомогою замін. Вийшов на поле Лоренцо Інсіньє міг вирвати перемогу для своєї команди, а тоді італійці стали б єдиною збірною, яка домоглася трьох перемог на груповій стадії. Тоді нападник змістився з лівого флангу і завдав удару по воротах суперника, але м'яч влучив у штангу.

Під кінець матчу у ірландців на поле вийшов Уес Хулахан, і ця заміна зіграла. Правда на початку півзахисник не зміг реалізувати вихід один на один з Сальваторе Сірігу, нехитро пробивши низом у воротаря, але буквально через хвилину футболіст виправився, зробивши відмінний навіс на вихованця Манчестер Юнайтед Роббі Брейді, який впевнено відправив м'яч у створ воріт. У підсумку ірландці втримали переможний для себе рахунок і здобули заслужену перемогу. В 1/8 фіналу команду Мартіна о'ніла вже чекають господарі турніру — збірна Франції.

Герой дня

Форвард збірної Португалії Кріштіану Роналду сьогодні нарешті заявив про себе на цьому Євро. До сьогоднішнього поєдинку 31-річний форвард запам'ятався на континентальній першості лише нереалізованими моментами, промахами зі штрафних ударів, а також нереалізованим одинадцятиметровим ударом. Сьогодні ж, Кріштіану ж у черговий раз довів, що він є одним з кращих футболістів сучасності. В активі Роналду в грі проти угорців дубль і гольова передача. Тут здається очевидним факт, що якщо б у збірній Португалії не було такого футболіста, як Кріштіану Роналду, то команда Фернанду Сантуша вже пакувала валізи.

Невдаха дня

Ним став центрбек збірної Австрії і київського Динамо Александар Драгович, який в першому таймі поєдинку проти Ісландії, за рахунку 0:1, не зміг реалізувати пенальті. Взагалі нинішній єврофорум став для Драговича вкрай невдалим. Окрім сьогоднішнього нереалізованого одинадцятиметрового удару, у свій пасив захисник заніс червону картку, отриману в першому матчі проти Угорщини (0:2).

Гол дня

Незважаючи на те, що сьогоднішній ігровий день був насичений красивими голами, кращим з упевненістю можна назвати перший гол Кріштіану Роналду, забитий у ворота збірної Угорщини. 31-річний форвард вразив ворота прекрасним ударом п'ятою після прострілу Жоау Маріу з правого флангу.